Follow Us

Kotełki w Kociej Kawiarni =^..^=

Kotełki w Kociej Kawiarni =^..^=
3.05.2023 r. Dziś do adopcji poszedł Borys i Czarna, dwa nasze kotełki, które zamieszkały 3 maja w domu tymczasowym w Kocia Kawiarnia Bielsko Biała . Borysek był w Kotełkowie od 5 marca i po dwóch miesiącach zamieszkał w kawiarni.
Czarna trafiła do Kotełkowa 24 kwietnia i po sterylizacji zamieszkała również w Kociej Kawiarni. Przeniesienie kilku kotełków do Kociej Kawiarni nie było i nie jest dla mnie łatwe. Kotełkowo to spokój, cisza i skupienie tylko na nich. Kawiarnia to mnóstwo ludzi, hałas , gwar i zupełnie inny klimat. Nie każdy kot nadaje się do takiego miejsca. Wybierałam takie, które moim zdaniem będą miały najłatwiej.
Mimo to wciąż nie jestem przekonana czy robię dobrze, czy kawiarnia to dobre miejsce dla nich.
Ludzie…….
Chodzę do kawiarni do naszych kotełków codziennie, chodzi też Agnieszka i Kasia. Z moich obserwacji wiem, ze nie każdy potrafi zachowac sie prawidłowo, że nie każdy zdaje sobie sprawę, ze te kotełki, które tam są to nie interaktywne zabawki tylko żywe, czujące istoty.
Kilka dni temu przyszłam w momencie gdy było kilkoro dzieci biegających z wędkami i koty, które nie miały ochoty sie bawić mimo to dzieci nadal machały im przed nosami wędkami. Żaden rodzić nie reagował……..
Innym razem Pani dokarmiająca smaczkami koty, zwracam uwagę, zeby ich nie karmić, a pani nadal karmi bo chce je ….”przekupić”
Proszę więc po raz kolejny żeby nie karmić. Jesli każdy będzie je dokarmiał to sie pochorują, już mają problemy.
Ludzie pozwalaja polizac smietankę, serniczek itd. Dlatego wciąz nie wiem czy dobrze robię .
Koty, które do nas trafiają mają zazwyczaj dramatyczne historie , leczymy je co jest nieprawdopodnie kosztowne (w ubiegłym roku za leczenie wydaliśmy 160 tys.) dobrze karmimy (w ub roku ponad 35 tys. wydalismy na karme) opiekujemy się nimi , chuchamy i dmuchamy żeby im było jak najlepiej i chcielibysmy żeby tak właśnie było również w kawiarni i w ich nowych domach.
Dziś zawiozłam Boryska i Czarną do ich nowego domu, a adopcja była poprzedzona wcześniejsza wizyta przed adopcyjną u tych Państwa. To jest wspaniały dom ze wspaniałymi Opiekunami. Pani Kasiu, panie Arturze dziekuję za Państwa empatię, ciepło i miłość jaką obdarzyliście od pierwszego wejrzenia nasze kotełki Boryska i Czarnulkę. Dla nich to koniec tułaczki i szczęsliwe życie na długie lata. Życzę Państwu wiele wspaniałych chwil i dziękuję za dom ❤
Jesli wspierasz nasze działania Pomóż nam Pomagać ❤ Stowarzyszenie Kotełkowa Drużyna
Nr konta :35 1600 1462 1839 0311 0000 0001
Nr konta Euro: 24 1600 1462 1839 0311 0000 0005
tytuł: Darowizna na cele statutowe
Paypal: info@kotelkowadruzyna.pl